Вплив дитячої літератури на характер дитини

Вплив дитячої літератури на характер дитини

Роль дитячої літератури у формуванні особистості дитини є досить важливою. Запам’ятовуючи події казок дитина створює моделі дій у різних ситуаціях, а також формує основні моральні принципи своєї поведінки.

Необхідно звернути увагу, що до моменту закінчення основного етапу формування особистості дитини всі події та інформацію, які дитина чує та бачить навколо себе, сприймаються нею як беззаперечно вірні та використовуються як основа для побудови взаємовідносин з навколишнім світом. Таким чином, помилки при виборі книг для дітей, особливо – в дошкільному віці, може спричинити викривлене сприйняття світу та формування хибних поглядів на життя. 

Ілюстрації книг для дітей не повинні містити зображень, що можуть викликати страх у малечі. Бажано, щоб зображення усих героїв казки (людей, тварин та інших) були максимально наближеними до реальності. Найважливішим завжди є перше враження щодо будь-якого явища, а у випадку з дитячим сприйняттям реальності перше враження сприймається як однозначно вірне.  Враховуючи, що дитина формує уявлення про ті об’єкти, які вона не бачила в реальності, на підставі ілюстрацій книжках, необхідно слідкувати за їх максимальною наближеністю до реальності.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *